Talsu Tautas nama 1. un 2. stāva foajē ziedu izstāde “PEONIJAS”

Saulgriežu dārza karaliene – Peonija!

Trīs dienas:

18.jūnijā no plkst. 13.00 līdz plkst. 20.00,

19.jūnijā no plkst.10.00 līdz plkst. 20.00,

20.jūnijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00

Talsu Tautas nama 1. un 2. stāva foajē būs apskatāmas vairāk kā 150 Peoniju ziedu šķirnes. Izstādei krāšņie ziedi tiks sagādāti no Ineses Karules, Elitas Zvingules, Vinetas Briškas-Kambalas, Sanitas Bellinas un Aigas Treimanes dārziem. Izstādes laikā Radošajā sētā būs iespēja iegādāties peoniju stādus.

Apmeklējot izstādi jāievēro visi Valstī noteiktie epidemioloģiskie noteikumi.

Aiga Treimane Jau ilgu laiku sapņoju kā  lauku sētu “Upeskalnus” ar mini zoo padarīt košākus. Tā 2018.g.pavasarī soctīklos   “iekrita” sirdī dzeltenā peonija “Bartzella”. Tā sapnis pārauga mīlestībā un šo 3 gadu laikā dārzā jau priecē 200 peoniju šķirnes.

Elita Zvingule Iekopu dārzu vietā, kur nekad nekas nebija audzis. Zināju, ka negribu pukes kuras rudenī jārok, jāziemina. Izvēle apstājās pie peonijām. Kad sāku aktīvi meklēt, sapratu, ka izvēle ir tik liela! Un tad jau vairs nevarēju apstāties ne pie 10, ne 100, ne pie 200… Tā šo 4 gadu laikā ir tapis peoniju kolekciju dārzs.

Vineta Briška-Kambala Doma par peoniju dārzu radās vēl tad, kad peonija nebija „modes zieds”, bet tika dēvēta par vecmāmiņu puķi. Vēlējos izveidot kādu īpašu, neierastu kolekciju, kura priecētu manu ģimeni, draugus, radus un kaimiņus. Pat nenojautu, cik šī aizraušanās izrādīsies daudzpusīga un interesanta. Viens no kolekcijas iedvesmotājiem, bija mans „īstais” vecmāmiņas cers, kurš joprojām zied katru gadu. Tad noskaidroju, ka tā ir Paeonia officinalis ‘Rubra Plena’. Manai peoniju kolekcijai ir padsmit gadu un, droši varu teikt, ka tā vēl nav piepildīta. Oriģinatori un selekcionāri visā pasaulē arvien pārsteidz ar jaunām, interesantām šķirnēm un iedvesmo jaunu šķirņu selekcijai . Kolekcija turpina papildināties un tas rosina  dalīties ziedu krāšņumā.

Inese Karule Peonijas mani ir interesējušas vienmēr. Tās piesaista ar savu burvīgo smaržu, krāsas un formas bagātību. Tā ir bauda ikviena sirdij un skatam. Ar peoniju audzēšanu nodarbojos salīdzinoši īsu brīdi, tāpēc kolekcija ir jauna. Mana vēlēšanās ir izveidot dārzu, lai peonijas daudzveidību varētu baudīt citi.

Sanita Bellina Nekad nesaki nekad… Līdz 2019. gada vasarai, es domāju, ka šis teicies uz mani neattiecas, jo savā jaunajā dārzā peonijai vietu neredzēju. Bet tad, es satikos ar peoniju – skaistu, cēlu un daudzveidīgu. Pirmā manā sirdī un dārzā vietu atrada Miss America. Rudenī tika iestādītas vēl vairākas šķirnes un tā aizsākās mana peoniju kolekcija. Nekad nesaki nekad…