Talsu Tautas nama 1. un 2. stāvā Katrīnas Vīnertes izstāde “Laiks ir bauda”!

Katrīna Vīnerte 

Dzimusi 1987.gada 5.augustā Talsos

Keramiķe, gleznotāja

Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļu (2013 maģistrs, 2011 bakalaurs) un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Keramikas izstrādājuma dizaina nodaļu (2007).

Veido lielformāta keramikas kvēlskulptūras. Glezno lielākoties plenēros eļļas tehnikā.

Strādā par pedagogu Talsu Mākslas skolā un Dundagas Mūzikas un Mākslas skolā, kā arī vada pieaugušo Mākslas studiju Pastendē.

Izstādēs, kā arī keramikas simpozijos un glezniecības plenēros piedalās kopš 2007.gada gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām – Čehijā (Dubi, Prāgā), Lietuvā (Kauņā, Biržos), Ķīnā (Šanhajā), Igaunijā (Olustverē, Sagadi, Kohilā).

Bijušas vairākas personālizstādes, ievērojamākās no tām Rīgā Latvijas Valsts arhīvā (2012) un galerijā “Ilgais ceļš” (2013, 2016), Jelgavā Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā (2013) un Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī (2017), Talsos Talsu novada muzejā (2017).

Organizējusi vairākus starptautiskus profesionālo mākslinieku simpozijus un plenērus, tostarp glezniecības plenērus Talsos “Pakalnu palete”(2019,2020).

Izstāde “Laiks ir bauda”

Iztsādē aplūkojamas mākslinieces pēdējos gados radītās eļļas gleznas, ainavas un portreti. Māksliniece gleznās tver mirkļus, lietas un vietas, cilvēkus, smaržas, gaismas un ēnas, visu to, kas piesaista un iedvesmo tagad. Bauda laiku.