7. oktobrī plkst. 19.00 Talsu Tautas namā Andreja Osokina jaunā koncertprogramma “Osokins-Šopēnam”

7. oktobrī plkst. 19.00 Talsu Tautas namā Andreja Osokina jaunā koncertprogramma “Osokins-Šopēnam”.

Programmu caurvīs Šopēna vīrišķīgā, spēcīgā, bet reizē arī maigā un mīlestības pilnā klaviermūzika, kurā tik bieži varam saklausīt poļu tautas melodijas, dejas un stipro, neatkarīgo garu. Koncertā skanēs arī mūsu pašu brīnišķīgo komponistu, 20. gadsimta trimdinieku, Jāņa Mediņa un Volfganga Dārziņa skaņdarbi. Katrs ar savu unikālo rokrakstu, bet abi tik vienoti savās ilgās pēc tēvzemes.

Māksla un mūzika gadsimtu gaitā ir sekojuši vēsturiskiem notikumiem, smalki un spēcīgi reaģējot uz tiem gan kā cilvēka iekšējās pasaules pārdzīvojumu spogulis, gan arī globālu procesu atainotājs. Šobrīd atkal ir pienācis sarežģīts un nozīmīgs laiks, kurā izšķiras Eiropas un, iespējams, arī pasaules nākotne. Laiks, kurā mūzika nevar un nedrīkst būt nošķirta no notikumiem, kas ietekmēs mūs visus, tāpēc pianista Andreja Osokina jaunā programma ir veltīta vienam no izcilākajiem 19. gadsimta komponistiem, kura mūžu vistiešākajā veidā ietekmēja un lauza Krievijas militārais iebrukums viņa dzimtenē, pēc kura viņš tā arī neatgriezās Polijā un līdz nāvei rakstīja mūziku emigrācijā, – Friderikam Šopēnam.

Un nu, 21. gadsimtā, atkal jauns emigrācijas vilnis pāršalcis Eiropu – izcilais ukraiņu komponists, kura mūzika arī skanēs šajā koncertprogrammā – Valentīns Silvestrovs, jau būdams cienījamā vecumā, ir bijis spiests pamest savu dzimteni un meklēt patvērumu Vācijā. Kas zina, vai viņam jebkad vēl būs iespēja atgriezties Ukrainā, tāpēc mūsu – mūziķu – misija ir nest šo bezgala daiļo, skaudro, ilgpilno, romantisko un milzīga temperamenta piepildīto mūziku mūsu klausītājiem, lai sniegtu sirdsmieru, iedvesmu, spēku un neatlaidības impulsu rīkoties šajā nozīmīgajā laikā.

Biļetes cena- 15 EUR.

Biļetes nopērkamas Tasu Tautas nama un  “Biļešu paradīze” kasēs: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/118877