6. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 14:00 Talsu Tautas nama Radošajā sētā pasākums “SATIEC SAVU MEISTARU”
SATIEC SAVU MEISTARU Talsu Tautas nama Radošajā sētā!
2019.gadā laikā no 5. līdz 7. aprīlim jau 11 reizi 155 vietās Latvijā 306 dažādu prasmju meistari gaidīs ikvienu interesentu, lai dalītos zināšanās un parādītu savas amata prasmes.
Arī Talsu Tautas nama meistari iesaistās pasākumā un 6. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 14:00 būs vienlaikus atvērtas visas Radošās sētas darbnīcas.
Nāciet un iemācieties ko jaunu!
LIETIŠĶĀS MĀKSLAS DARBNĪCA
TLMS “Dzīpars” parādīs ar ko sākt, ja vēlies darināt tautas tērpa kreklu, iesācējiem būs iespēja mācīties vienkāršākus rokdarbus.
FOTO DARBNĪCA
“Talsu Fotoklubs” iepazīstinās – kas ir Cianotipija.
GLEZNOTĀJU DARBNĪCA
“Ceturtdienas mākslas mīļu kopa” rādīs gleznošanas tehniku – aplikāciju “Balts uz balta”.
AUDĒJU DARBNĪCA
Audēju kopa “Talse” audējas parādīs kā šūt tautas tērpu svārkus un mazās meitenes aicinātas ņemt līdzi lelli, jo būs iespēja pašūt tai skaistus tautiskus svārciņus.
Tāpat ikviens varēs iesaistīties Baltā galdauta aušanā.
ĀDAS APSTRĀDES DARBNĪCA
“StoneHill” meistari parādīs kā izgatavot ādas aproces.
RADOŠĀ DARBNĪCA “Patrepe”
Kopā ar “Patrepes” māksliniecēm būs iespēja iemācīties mezglot un uzzināt kā krāsot Lieldienu olas zīdā.
Pasākums “Satiec savu meistaru” notiek visā Latvijā un plašo piedāvājumu iespējams atrast garajā norišu sarakstā portālā www.satiecsavumeistaru.lv.
„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums. Tas, kā ierasts, norisināsies vienlaikus ar projektu „Eiropas amatu prasmju dienas”, kas aizsākts 2002. gadā Francijā un kļuvis par plašāko starptautisko pasākumu, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. 2018. gadā šajā akcijā piedalījās jau 19 Eiropas valstis. 2019. gada pasākuma centrālā tēma – „Teritoriju paraksti”, kur īpaša uzmanība pievērsta lokālajām tradīcijām, veicinot novadam, pagastam raksturīgo amatniecības prasmi, kas tiek pārmantota un atjaunota.
Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm, veicinot sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā.