Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Talsu Kurši”

 

Deju kolektīvs “Talsu Kurši” Talsu Tautas nama paspārnē darbojas kopš 1980. gada. Kolektīva vadītāja ir Sabīne Brauna, koncertmeistare Vita Broka.

Visus šos gadus “Talsu Kurši” ir viens no labākajiem Kurzemes deju kolektīviem, kas spēj nodrošināt augstas kvalitātes profesionālu sniegumu.
Deju kolektīvs savā pastāvēšanas laikā ir veicis plašu koncertdarbību Latvijā un ārzemēs, ieguvis visaugstāko novērtējumu deju kolektīvu skatēs un atpazīstamību Latvijas mērogā. Arī 2012. gada 20. maijā XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Deju lieluzveduma „Tēvu laipas” modelēšanas koncertā Valmierā bija uzaicināti labākie 14 Latvijas deju kolektīvi, tai skaitā arī deju kolektīvs „Talsu Kurši”.
Kolektīvs izcīnīja iespēju piedalītie XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku deju kolektīvu finālskatē, iegūstot 2.vietu.

2012. gada 8. jūnijā kolektīvs svinēja 31 gada jubileju, kurā dejotāji izdejoja koncertuzvedumu “No sirsniņas sirsniņai” (horeogrāfi A.Melnalksne, J.Ērglis un J.Purviņš). Kolektīvs iesaistījies un realizējis dažādus projektus, viena no interesantākajām bijusi sadarbība ar fotogrāfu Mārtiņu Rozi. Fotosesijās veidotās fotogrāfijas papildināja un iznesa koncertuzveduma “No sirsniņas sirsniņai” sižetisko līniju.

„Talsu Kurši” repertuārā ir vairākas deju programmas, kuras 2012. gadā priecējušas skatītājus dažādās Talsu novada vietās, kuplinot vietējos svētku pasākumus.

Kolektīva vadītāja un dejotāji ir gatavi jaunām idejām un izaicinājumiem.
Latvijas valsts svētkos, 2013. gada novembrī Ķīpsalas hallē atkārtoti tika uzvesta vērienīga un mītiska dejas izrāde „No zobena saule lēca” (horeogrāfs Agris Daņiļēvičs). Uzvedums ir kā himna latvietim un veltījums Latvijas Republikas dibināšanas gadadienai. Izrādē “No zobena saule lēca” mītiskais stāsts par seno baltu dzīvi tika atspoguļots ne tikai dejā, bet arī rituālā, mūzikā, scenogrāfijas simbolos. Šajā uzvedumā kopā ar vairāk kā 900 dalībniekiem tika uzaicināti piedalīties arī dejotāji no Kurzemes – deju kolektīvs „Talsu Kurši”.

2014.gada 1.jūnijā deju uzveduma „Lec, saulīte” deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skatē iegūta augstākā pakāpe.

2014.gada vasarā „Talsu kurši” devās uz festivālu Hermansburgā (Vācijā), lai dižotos ar mūsu tautas dejām.

Mēģinājumi: svētdienās plkst. 17:00

Kontakti: Sabīne Brauna (Nr. +371 28630550 e-pasts: sabine.pranta@gmail.com)