28.-29.aprīlim Talsu II Starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss

No 27. līdz 29. aprīlim Talsu tautas namā norisināsies Talsu II Starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss, kurā piedalīsies 64 dalībnieki. To vidū būs ne tikai Latvijas akadēmiskās dziedāšanas laureāti, bet arī pārstāvji no Baltkrievijas, Polijas un Maltas.

Starptautiskā žūrijas komisija ne tikai vērtēs dalībnieku priekšnesumus konkursā, bet pasniegs arī meistarklases 27. aprīlī. Tajās ir iespēja piedalīties konkursantiem, pedagogiem, kā arī citiem interesentiem. No 11.00 līdz 12.25 nodarbību „Metodika un māksla vokālajā pedagoģijā” vadīs J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālās katedras lektore Antra Jankava. Funkcionālās elpas treniņu meistarklasi no 12.30 līdz 13.55 vadīs Snezana Nena Brzakoviča, kas studējusi operdziedāšanu Serbijā un Vācijā, šobrīd ir pasniedzēja Mūzikas akadēmijā Vācijā. Pēc pārtraukuma no 15.00 līdz 16.10 būs iespēja tikties ar Vadu Karmenu Radovsku no Maltas, lai uzzinātu par kopējo un atšķirīgo vokālajā mūzikas apmācībā Latvijā un Maltā. Sporāns Agniška Piass no Polijas 16.15 vadīs meistarklasi „Balss nostādīšana jauniešiem”. Meistarklases konkursa dalībniekiem ir bez maksas, citiem interesentiem dalība meistarklasēs – 25 eiro, bet, ierodoties kopā ar audzēkni – 30 eiro. Sīkāka informācija un pieteikšanās meistarklasēm, rakstot pa e-pastu uz adresi vocal@talsi.lv

Piektdien, 28. aprīlī, norisināsies konkursa otrā diena, kurā katrs dalībnieks izpildīs divas dziesmas, bet dienas beigās tiks noskaidroti dalībnieki, kuri uzstāsies trešajā konkursa kārtā. Nākamajā rītā konkursanti tiksies trešajā kārtā, kad tiks noskaidroti laureāti, kuri vakarā uzstāsies laureātu koncertā.