16. septembrī plkst. 19.00 Talsu Tautas namā koncerts “Latvieša romances”

16. septembrī plkst. 19.00 Talsu Tautas namā koncerts “Latvieša romances”
Beāte Karlsberga un Artūrs Liepiņš
LATVIEŠA ROMANCES | ROMANCES OF LATVIANS
Balss un klavieru duets
Pianista ARTŪRA LIEPIŅA un soprāna BEĀTES KARLSBERGAS dueta koncertprogrammā LATVIEŠA ROMANCES izskanēs:
🔸JĀŅA MEDIŅA romances:
▪ Nakts dziesmiņa
▪ Raudoša debess
▪ Ak jūs atmiņas
▪ Ir viens vakars
▪ Glāsts
▪ Aka
▪ Nāc!
▪ Jautāja meitene
▪ Ziemeļblāzma
🔸ALFRĒDA KALNIŅA romances:
▪ Novakarā
▪ Sapņu tālumā
▪ Viņš un viņa
▪ Es mīlu tevi
🔸JĀZEPA VĪTOLA romances:
▪ Laimīte
▪ Mirdzas dziesma
▪ Satumsa nakts
🔸LŪCIJAS GARŪTAS šūpuļdziesma:
▪ Aijā dziesmiņa
🔸Koncertā izskanēs arī šo komponistu solo klavieru skaņdarbi.
Koncertā izskanēs gan zināmas, gan tautā aizmirstas latviešu klasiķu melodijas. Jāņ. Mediņa atzīmējams kā izcils melodiķis, A. Kalniņa daiļradi šajā koncertā vārētu raksturot kā poētisku, savukārt J. Vītols un L. Garūta dos iespēju patverties gaišā melanholijā. Koncerta koncepcijā paredzēts ieskatīties starpkaru Latvijas akadēmiskās mūzikas koncertdzīves vēsturei koncerta vietās: Talsu Tautas namā un Dundagas Kultūras pilī.
▪ Artūrs Liepiņš (1995) dzimis Talsos, ir pianists un komponists. Klavierspēli un kompozīciju apguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Barata Dues mūzikas institūtā (Barratt Due musikkinstitutt) Oslo, Norvēģijā, kur iegūts maģistra diploms, diplomeksāmenā atskaņojot savu klaviersonāti no. 1. Līdztekus tam praktizējies un mācījies pie pianistiem Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas (Julia Mustonen-Dahlkvist) un Pablo Galdo (Pablo Galdo). A. Liepiņš ir klasiskās mūzikas entuziasts, kurš vairākkārt īstenojis dažādus veiksmīgus un augstvērtīgus akadēmiskās mūzikas koncertus un citus kultūras un mākslas projektus, ilggadēji sekmējis ziemeļkurzemes akadēmiskās mūzikas dzīvi.
▪ Beāte Karlsberga (1998) ir entuziastiska un daudzpusīga akadēmiskās mūzikas izpildītāja. Viņas repertuārā ir dažādu laikmetu mūzika – sākot ar baroka laika ārijām, beidzot ar laikmetīgās mūzikas skaņdarbiem. Kopš 2020.gada septembra ar teicamām sekmēm un atzinību savas tehniskās un muzikālās prasmes Beāte apgūst Antverpenes Karaliskajā konsevatorijā pie Beļģu soprāna Annes Cambier. Studiju ietvaros viņa ir papildinājusi savas zināšanas meistarklasēs pie amerikāņu mecosoprāna Reanas Braises-Davis (Raehann Bryce-Davis) un Manhetenas mūzikas skolas profesora Varena Džones (Warren Jones).
Laipni lūdzam!
Ieeja bez maksas
❗️Pasākumā tiks fotografēts un filmēts. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un pārraidīti medijos.
Papildu informācija: makslaslielgabali@gmail.com vai +371 25974288