Vīru koris „Dziedonis”

DSC_0370

Šobrīd turpinās Talsu tautas nama vīru kora „Dziedonis” 63.sezona, jo koris dibināts 1948.gadā. Kora prezidents ir Edžus-Edvards Mālmeistars, kurš korī dzied jau kopš 1959.gada. Ilggadīgi kora dziedātāji- ar vairāk kā 30 gadu pieredzi – ir talsinieki Imants Freimanis, Kārlis Krišlauks, Aleksandrs Toporkovs, Alfrēds Cipels, Vilnis Volanskis, Jānis Švedenbergs un Dainis Priekulis. Korī dzied vīri ne tikai no Talsiem, bet arī no Ugāles un Laucienes pagastiem.

Skaitliski nelielā sastāva dēļ jau vairākas sezonas koris sniedz koncertus kopā ar Jelgavas Lauksaimniecības Universitātes vīru kori „Ozols” un Brocēnu vīriem – kopā veidojot Kurzemes hercogistes vīru kori. Par kora tradīciju kļuvusi piedalīšanas ikgadējā Latvijas vīru koru Lāčplēša dienai veltītā koncertā Latviešu biedrības namā – „Māmuļa” 11.novembrī.

Daudziem no mūsu koristiem plecos jau gada nasta, bet iegūts arī pamatīgs dziedātāja „rūdījums” – tas vajadzīgs gan koncertos, gan lai ballēs izdancinātu mūsu daiļās kolēģes no sieviešu koriem. Bieži saņemam ielūgumus uz sadraudzības koncertiem dažādās Latvijas pilsētās. Cik labi saskan kopā maigās sieviešu un brašas vīru balsis!

Nevar nepieminēt arī vīra kora „Dziedonis” savulaik iegūstot laurus: 1973.gada Dziesmu svētku Simtgades koru skatē – 3.vieta, 1980.g. skatē – 3.vieta. Toreiz kora „Dziedonis” sastāvā uz podestiem atradās 80 vīri! Lai saglabātu vīru kora dziesmu gadiem koptās dziedāšanas tradīcijas, „Dziedoņa” vīri aicina dziesmu mīlošos jaunekļus un vīrus savā pulkā.

Mēģinājumi: trešdienās no plkst.18:00 līdz 21:00

Kontakti: Astrīda Priekule 26348527, astridapriekulea@inbox.lv;