TLMS “Dzīpars”

Tautas lietišķās mākslas studija “Dzīpars” ir viens no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem Talsu Tautas nama kolektīviem. To 1963. gadā dibinājusi tā ilggadējā (līdz 2000. gadam) vadītāja un dvēsele Maiga Anna Trukmane, pateicoties viņai, pulciņš 1985. gadā ieguva Tautas lietišķās mākslas studijas statusu.

Līdz 2020. gada vasarai kolektīvu vadīja bija Valda Dedze. Taču no 2020. gada septembra kolektīvs ticis pie jaunas vadītājas un “Dzīpara” tradīcīju un jaunu vēsmu radītājas – Sanitas Malikas.

Rokdarbnieces tikšanās reizēs izstrādā smalkus un skrupulozus rokdarbus visdažādākajās tehnikās – adīšanas, tamborēšanas, izšūšanas un citās. Dāmu darinātie cimdi un izšuvumi jeb tā sauktie “baltie darbi” sava smalkuma un kvalitātes dēļ atzīti par vieniem no labākajiem Latvijā. “Dzīpara” rokdarbnieču darinājumu slava sniedzas arī ārpus mūsu valsts robežām, jo izcilie rokdarbi aizceļojuši ne tikai uz visdažādākajām Eiropas valstīm, bet arī ASV, Austrāliju un Āzijas valstīm.

TLMS “Dzīpars” dalībnieces piedalījušās izstādēs ārpus Latvijas, kā arī regulāri izrāda savus darbus dažādās ekspozīcijās pilsētas, novada un valsts mērogā.

Studijas rokdarbnieces ir izstrādājušas tautas tērpus, kurus īpašās svētku reizēs un godos ar lepnumu arī valkā.

“DZĪPARS” TIEKAS OTRDIENĀS PLKST. 15.00

Kontakti:

Vadītāja – Sanita Malika, tālr.nr. +371 26 589 552