TLMS „Dzīpars”

 

TLMS „Dzīpars” ir viens no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem Talsu tautas nama kolektīviem, to 1963.g. dibinājusi tā ilggadējā (līdz 2000.g.) vadītāja un dvēsele Maiga Anna Trukmane, pateicoties viņai pulciņš 1985.g. ieguva Tautas lietišķās mākslas studijas statusu. Līdz 2020. gada vasarai kolektīvu vadīja Valda Dedze. No 2020. gada septembra kolektīvam ir jauna vadītāja – Sanita Malika
Rokdarbnieces izstrādā smalkus un skrupulozus rokdarbus visdažādākajās tehnikās – adīšanas, tamborēšanas, izšūšanas, aušanas un citās. Dāmu darinātie cimdi un izšuvumi jeb tā sauktie „baltie darbi” sava smalkuma un kvalitātes dēļ atzīti par vieniem no labākajiem Latvijā. Bet rokdarbnieču darinājumu slava sniedzas arī ārpus mūsu valsts robežām, jo izcilie rokdarbi aizceļojuši ne tikai uz visdažādākajām Eiropas valstīm, bet arī ASV, Austrāliju un Āzijas valstīm.

TLMS „Dzīpars” dalībnieces piedalījušās izstādēs ārpus Latvijas, kā arī regulāri izrāda savus darbus dažādās ekspozīcijās pilsētas, novada un valsts mērogā. Pēdējās no tām ir „Mana zaļā zeme” – pavasara izstāde zaļos toņos -, „Lūk, mana roze zied!” – ziedu motīvos – un „Vestes, vestītes un bezroči”.

Studijas rokdarbnieces ir izstrādājušas tautas tērpus, kurus īpašās svētku reizēs ar lepnumu arī valkā.

Tikšanās – otrdienās plkst.15:00

Kontakti: Sanita Malika, tel.: 26589552