Talsu Tautas nama 1. un 2. stāva foajē Aijas Princes gleznu izstāde “Sadzirdēt”

Gleznotājas Aijas Princes izstāde SADZIRDĒT, kas veltīta Talsu deviņiem pakalnien, talsiniekiem un viesiem, būs apskatāma no 30. septembra
Talsu Tautas nama 1. un 2. stāva foajē. 🎨 Tikšanās ar mākslinieci 6. oktobrī plkst. 17.00!

Ar šo izstādi, kurā iekļauti ainavu, ziedu un kluso dabu gleznojumi, māksliniece vēlas aicināt ik vienu ieklausīties tajā, ko saka mums daba. Kā mēs varam atbildēt tam skaistumam, ko tā mums sniedz un ko tā rosina mūsos pašos. 🌾 Vai spējam skatoties ieraudzīt, klausoties sadzirdēt, uzklausot censties saprast, iejusties, atbalstīt, saudzēt un visbeidzot – arī rīkoties? 💭
Lai spējam sadzirdēt smilgu pļavā, skudru taku un sienāžu nebeidzamo dziesmu, kad vakars rudeni iezvana, Aija aicina dziļi ieklausīties ne tikai dabā, bet katram sevī un cilvēkos mums līdzās. 🍂
“Es gleznoju to, kas man patīk, kas mani uzrunā un sajūsmina, kas pielej manu sirdi ar prieku un liek otai dejot pa audeklu. Gribu šajā pretrunīgajā, sarežģītajā un, pat dažkārt nospiedošajā laikā rast arī jums, talsinieki, mazu atelpu no pasaules un politikas notikumiem, kas satrauc mūs ik dienas. Lai arī cik tas nebūtu naivi, tomēr es ticu, ka skaistums glābs pasauli.” – tā, Aija Prince.

_ _ _ _ _

AIJA PRINCE

Zemgaliete, dobelniece, studējusi mākslas pedagoģiju, ainavu arhitektūru un dārzkopību. Strādājusi kā māksliniece un mākslas pedagoģe Dobelē un Rīgā. Kopš 2003. gada ir brīvmāksliniece.
2014. gadā izveidojusi divas privātstudijas Dobelē un Jaunpilī, organizē vasaras plenērus un vada gleznošanas meistarklases.
No 1989. gada aktīvi piedalās izstādēs Latvijas dažādās pilsētās. Lielākās personālizstādes bijušas Rīgā Pēterbaznīcā, Rīgas latviešu biedrības namā, Jūrmalā, Valmierā, Jelgavā, Saldū, Tukumā, Kandavā, Kuldīgā, Rūjienā, Dobelē un citviet Latvijā. Ārpus Latvijas bijušas personālizstādes Lietuvā, ASV, Norvēģijā.
Regulāri un aktīvi darbojas dažādos projektos, sadarbībā ar uzņēmumu Dobeles sveces izveidotas Ziemassvētku un ceriņu sveces ar Aijas Princes gleznu fragmentiem, tapis arī Dobeles “Ceriņautobuss” un Dobeles Dārzkopības institūtā krūzītes ar ceriņgleznojumiem. Izdotas arī vairākas grāmatas ar Aijas Princes ilustrācijām.
Gleznotājas darbi atrodas Dobeles novadpētniecības, Ojāra Vācieša, Tukuma muzeja fondos un daudzās pasaules valstu privātkolekcijās – Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Anglijā, ASV, Kanādā, Francijā, Spānijā, Itālijā, Somijā, Portugālē, Polijā, Armēnijā u.c.
2006. gadā iznācis Aijas Princes dzejoļu krājums “Pieskāriens” ar autores gleznu reprodukcijām.