Līdz 24. februārim Talsu Tautas namā Elīnas Alkas Rikmanes izstāde “TELPISKĀS FORMAS”

Elīna Alka Rikmane (1986) ir grafiķe un gleznotāja.

Beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, ieguvusi bakalaura grādu grafikā (2010) un maģistra grādu glezniecībā (2012), absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju. Aktīvi piedalās izstādēs, starp kurām nozīmīgākās ir „Grafika-S” (2014, Rīgas Mākslas telpa), XI Baltijas jūras valstu grafikas mākslas biennāle „Kaļiņingrada–Kēnigsberga” (2013, Kaļiņingrada, Krievija), „Migrācija” (2012, Latvijas Mākslas akadēmija).

Izstāde TELPISKĀS FORMAS

Elīna Alka Rikmane: “2008. gadā, braucot uz Spānijas pilsētu Lloret de Mar. Atpakaļceļā piestājot Austrijas galvaspilsētā Vīnē, dodoties nelielā pastaigā es ievēroju ko neparastu. Uz lielās Austrijas Parlamenta ēkas jumta atradās maza mājiņa. Neparastais skats tik ļoti piesaistīja manu uzmanību, ka es to iemūžināju fotogrāfijā. Ar laiku šī fotogrāfija kļuva par manu iedvesmas avotu. Painteresējoties dziļāk, noskaidroju, ka šajā mājiņā restauratori atjaunoja uz ēkas esošās bronzas statujas.”

Mākslinieces jaunajā izstādē “Telpiskās formas” būs apskatāmi 17 darbi.  7 kompozīcijas, kas radītas litogrāfijas tehnikā,   4 kompozīcijas – akvareļgelezniecībā, 2 kompozīcijas monotipijas tehnikā un 4 – eļļas glezniecībā.

Elīnas Alkas Rikmanes darbos valda kārtība, kas vienlaikus ir ģeometriska un estētiska. Pamatā ir forma, kas tiek iegūta radīšanas gaitā. Tā ir forma, kas ir pašpietiekama ar tai piešķirto pirmatnējo izskatu. Tā ir forma, kas veidojas tālāk. Ģeometriskums dažādojas, mājas iemanto aprises, iegūst apjomu un krāsu. Māksliniece tiecas pēc vislabākās formas, leņķa un krāsas, kas atainotu ieceri.

Domas par kosmosu un visa pirmsākumu, par klusumu un nekā esamību ir līdzās pastāvoša sajūta, kas iedvesmo.

Izstāde apskatāma Talsu Tautas namā līdz 24. februārim.

✅Izstāde “Zaļajā režīmā” – ieeja, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Bērniem līdz 12 gadu vecumam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu. Talsu Tautas nama telpās jālieto mutes un deguna aizsargmaskas.