No 14. augusta 1. un 2. stāva foajē Hansa Dhejne govju portretu izstāde “Kurzemnieces”

HANS DHEJNE, 1941 Stoholma, Zviedrija

Mūziķis un fotogrāfs

www.hansdhejne.se

Hans Dhejne savas dzīves laikā ieguvis dažādu pieredzi vairākās jomās, bijis ekonomists, grupu psihoterapeits, armijnieks, strādājis personāla vadībā, darbojies politikā. Mākslinieka galvenais virzītājspēks ir zinātkāre un prieks par procesu ceļā uz mērķi. Jau 10 gadus izstādes autors ir pensijā un aizraujas ar fotografēšanu un mūziku. Viņa sieva ir latviete Dagnija, ar kuru kopā veido un atbalsta dažādus kultūras apmaiņas projektus starp Zviedriju un Latviju. Hans Dhejne daudz laika pavada Latvijā un to iemīlējis.

 

KURZEMNIECES – GOVJU FOTO PORTRETI

Govīm ir īpaša vieta izstādes autora – Hansa Dhejne sirdī. Tās atgādina par mākslinieka bērnību un toreizējām siltajām, bezgalīgi garajām vasarām: “Es nesu piena spaini pļavā, eju uzmanīgi, baidoties pakrist. Smaržas, krāsas un svaigi ceptās maizītes, kas gaida virtuvē…”.

Govis ir personības – stūrgalvīgas, prieka pilnas, dusmīgas, ziņkārīgas, slinkas un vienmēr uz brīdi gatavas pozēt, lai tūlīt pat turpinātu plūkt zāli. Tagadējās vasarās Hans Dhejne Latvijas laukos sastapies ar govīm tādā brīvībā, kas nav pieejama visur.

Izstādes autors cer, ka portreti ļaus sajust, cik saviļņots un apbrīnas pilns viņš ir šo “meiteņu” priekšā, mēģinot parādīt, cik visas tās ir vienreizējas.