No 12. augusta Vairas Lejnieces gleznu izstāde „Sēlijas piezīmes

Dižmāras dienā Talsu tautas namā tiks atklāta Jaunjelgavas mākslinieces Vairas Lejnieces gleznu izstāde „Sēlijas piezīmes”.

Ideja par Vairas izstādi Talsos dzima pagājušā gada vasarā, kad daži Talsu Krūmu grupas mākslinieki, ceļojot pa Latgali, nolēma apmeklēt senu savu paziņu Vairu Lejnieci, kādreizējo Hāgas mākslas galerijas Lat Art vadītāju. 2002. gadā šajā galerijā Vaira noorganizēja Talsu Krūmu mākslas grupas izstādi; galerija bija tuvu Hāgas tribunālam, izstādes atklāšanā bija klāt Latvijas vēstnieks Nīderlandē un dažādu ādas krāsu Hāgas sabiedrība. Šis ceļojums vēl arvien mums ir labā piemiņā: 25 stundu brauciens parastajā satiksmes autobusā, gleznu transportēšana ne bez piedzīvojumiem, taču ar Vairas kā izcilas latviešu mākslas popularizētājas un izstāžu organizatores vitālās enerģijas pienesumu tas mums ir kļuvis par neaizmirstamu grupas radošās dzīves notikumu.

Tad pagājušajā vasarā mēs uzzinājām, ka Vaira pati ir sākusi gleznot! Turklāt drosmīgi un vitāli. Zinot viņas organizatora spējas, ir saprotami, kāpēc viņa šobrīd Sēlijā ir Jaunjelgavas Kultūras veicināšanas biedrības valdes priekšsēdētāja un aktīvi darbojas gleznošanas studijā, kurā tās dalībnieces – dāmas dara interesantu savu dzīvi: rīko plenērus un radošas ekspedīcijas, realizē konceptuālus projektus un izstādes, apmeklē labus mākslas pasākumus: kundzes ir redzētas Pedvāles muzeja sarīkojumos un vēl tikai dažas nedēļas atpakaļ gleznojušas Mazirbē.

Savā glezniecībā Vaira iet ekspresionisma virzienā, dažreiz arī pieminot Talsu Krūmu grupas mākslas ietekmi: tā ir krāsās piesātināta un viņas otas uzliciens ir brīvs, bez amatiermāksliniekiem tik ierastās „smērēšanas un rīvēšanas” vai krāsu taupīšanas…

„Sēlijas piezīmes” Talsu tautas nama II stāva foajē būs apskatāmas līdz 17. septembrim.