Mūsu dejotāji saules un vīna zemē – Ungārijā

Nupat no saulainās Ungārijas atgriezušies Stendes vidējās paaudzes deju kolektīvs „Teika” un apvienotie senioru d/k „Draudzība” un Dundagas d/k „Dung-Dang”, kuri vīnogu zemē ar savām dejām iepriecināja ungārus Ungārijas dzimšanas dienā, jeb kā viņi paši dēvē, 1. karaļa Sv. Išvāna kronēšanas dienā, kā arī apmeklētājus, tūristus no dažādām valstīm. Atmiņās par ceļojumu dalās „Teikas” dejotāja Linda Žukova Bergmane.
Ceļš līdz Ungārijai nebija viegls. Kā jau uz visām pārējām Eiropas Savienības valstīm, tas bija garš un nogurdinošs, sevišķi līkloči cauri Polijai.
20.augusts – Ungāru svētki ar ziedu festivālu Debrecenas stadionā. Maza vilšanās, ka mūsu uzstāšanās nenotika vietā, kur bija plānots. Tika piedāvāta cita vieta, kuru ar bažām, satraukumu, dažādām emocijām pieņēmām. Atpūtnieki, baseini…vai tiešām viņiem visiem interesēs dejotāji tautas tērpos? Mūsu uzstāšanās tika organizēta Miškolcas-Tapoļcas termālo baseinu tuvumā. Vietā, kur cilvēki bauda ūdens peldes un sauli, mēs latvieši, piedāvājām viņiem neaizmirstamu koncertu vienas stundas garumā. Sākumā gan šķita, ka tas nespēs atpūtniekus, dažādu valstu tūristus atraut no ūdens procedūrām,kur tie iespējams bija ieradušies pirmo reizi, bet notika neticamais, baseini palika otrā plānā. Koncerts tika iemūžināts vairākos cittautiešu fotoaparātos un kamerās. Daži nāca klāt un vaicāja mūsu mājas lapu, daži skandināja līdzi, citi kustināja rokas,kājas mūzikas pavadījumā. Citi jau nākamā dienā koncerta norisi bija atspoguļojuši savā interneta vietnē Facebok. Pasākuma koordinators vēl ilgi nespēja atgūties no baudītā un jau piedāvāja mums sniegt nākamo koncertu nākamgad. Nav lieki pieminēt, ka gaisa temperatūra saulē tuvojās 45˚C, un latviešu tautas tērpi nav no tiem plānākajiem, tāpēc var saprast atpūtnieku izbrīnu par mūsu izturību, jo brīžiem pat pašiem šķita, vai spēsim sasniegt plānoto. Bet mēs varējām un jāsecina, ka dejotāji var ne tikai to vien! Mākam gan dejot, gan dziedāt!
Pats svarīgākais, ka esam iepatikušies un jau atkal mīļi gaidīti ciemos, esam pārstāvējuši Latviju un mūsu novadu godam!
Paldies Talsu novada pašvaldībai par atbalstu projektā, liels paldies ceļojuma patronam Guntim Balodim par brauciena organizēšanu un mūsu neatlaidīgajai kolektīvu vadītājai Lienei Konopackai par ieguldīto darbu!
Kaļam jaunus plānus jaunajai sezonai!