Haralda Vecvagara fotogrāfiju izstāde

Izstādē apsakāmas operatora un fotogrāfa Haralda Vecvagara dokumentālās fotogrāfijas, kas tapušas Latvijas Televīzijas raidījumu “Vakara intervija” filmēšanas laikā. Plaši pazīstamo radījuma viesu portreti uzņemti laika posmā no 200. līdz 2007. gadam.

“Kamēr režisors Gints Grūbe viņus tincināja par bērnību, mīlestību un karu, man bija tā laime šos cilvēkus – leģendas – vērot caur kameru. Es tikai skatos, mani aizsedz kamera, es uzdrīkstos patiesi vērot, kā portretējamais ieiet sevī, atmiņās, emocijās. Viņš nevalda pār ķermeni, viņš ir patiess un caur to – skaits. Tas brīdis ir palicis viņu atmiņās un manās fotogrāfijās,” atceras Haralds Vecvagars.

Vecvagars plašāk pazīstams kā kino un TV operators. Profesionālās iemaņas guvis, strādājot par operatoru Latvijas Televīzijā.

Pabeidzis Viskrievijas Valsts kinomotogrāfijas universitāti (VGIK) Maskavā, kur mācījās pie tādiem meistariem kā Vladimirs Nahabcevs (operators E. Rjazanova un M. Zaharova filmās) un Vadims Jusovs (operators A. Tarkovska un G. Danelijas filmās). Fotografēšana H. Vecvagaru interesējusi jau bērnībā, bet līdz ar studijām institūtā, tā ieguvusi profesionālākas aprises un kļuvusi par neatņemamu autora dzīves sastāvdaļu.