Ar plašu un daudzveidīgu programmu tiks svinēti Talsu pilsētas svētki

No 5. līdz 7. jūlijam notiks Talsu pilsētas svētki – Vasaras vidus svinēšana. Trīs dienas baudīsim svētkus un gūsim iedvesmu bagātīgā svētku programmā. Drīzumā sekos detalizēta informācija par svētku programmu, bet jau tagad varam pačukstēt dažas aktivitātes, kas sagaida Talsu pilsētas svētku apmeklētājus.

Visās svētku dienās baudīsim lieliskus latviešu māksliniekus. Piektdien viesosies grupa “Inversija”, kurā dzirdēsim Iru Krauju Dūdumu, Uģi Rozi, Viktoru Lapčenoku ar pavadošo grupu Raimonda Macata vadībā, arī šarmantais dziedātājs Laimis Rācenājs kopā ar retro grupu “Neaizmirstulītes” un Ventspils bigbends kopā ar talantīgiem solistiem Aiju Vītoliņu, talsinieci Amandu Maržecku un Edvardu Griezi, savukārt Radošajā sētā dejosim daiļo dāmu grupas “Radio Trio” un dīdžeju pavadībā. Sestdien hip-hopa cienītājus sagaidīs populārais reperis ansis un dziedātāja Kristīne Pāže, bet vakarā dejosim atraktīvās puišu grupas “Dziļi violets” pavadījumā. Svētku laikā dzirdēsim arī jaunos Talsu talantus un citus māksliniekus.

Tradicionālā piektdienas Nakts pastaiga, šogad ar nosaukumu “No A līdz Z”, ļaus baudīt romantisku pastaigu no Zvaigžņu ielas līdz pat Talsu Valsts ģimnāzijas stadionam, iedzīvinot ne tikai Talsu pilsētas centru, bet arī grāmatu tēlus, kas jau rudenī ievāksies jaunajā Talsu bibliotēkā.

Sestdien gan lielus, gan mazus bērnus gaidīs “Rotaļu un piedzīvojumu pļava”, kurā būs dažādas piepūšamas un nepiepūšamas atrakcijas, lāzertakas, loku šaušana, visādu izmēru karuseļi, pasaku tēli un citas aktivitātes.

Tā kā Tirgus lustes šogad norisināsies Ezera ielā, tad mums jāpiemin, ka Pilsētas laukums būs pārvērties par īstu gardēžu paradīzi – gan tiem, kuriem tuva kultūra, gan tiem, kuri priekšroku dod garšas kārpiņu labsajūtai.

Īsta svētku pērle būs krāšņais gājiens „Mūza un daile”,  uz kuru ielūdz Ķēniņmeitas. Tas būs sievišķības triumfs Talsos, jo cauri pilsētai dosies daiļā dzimuma pārstāves, lai dižotos ar galvas rotām un izceltu tikai sievietēm piemītošo grāciju. Sieviete ir skaistuma nesēja, mūza un iedvesmotāja, tāpēc gājienā ļausim uzplaukt sievišķībai.

Sestdienas vakarā, pirms pilsēta modīsies naktij, gūsim bagātīgus iespaidus grandiozā šovprogrammā  “Mīlestības pinekļos”, kur mijoties kaislīgām un intriģējošām šova dejām ar pasakainu kāzu kleitu parādi skatītāji tiks ievesti pārsteidzošā stāstā par mīlestību.

Svētdienas rīta agrumā makšķerniekus aicinām piedalīties sacensībās un pārbaudīt kādas zivis mīt Talsu ezerā, bet futbola fanus, varam iepriecināt ar to, ka svētku laikā notiks Latvijas amatieru čempionāts futbolā 7×7 “Mītava Open”. Ģimenes un draugi, kuriem tuvs sacensību gars, jābauda sava erudīcija jautrā orientēšanās piedzīvojumā “Vai pazīsti Talsus?”.

Svētku noslēgumā izbaudīsim svētdienas mieru, ļaujoties muzikālai pēcpusdienai Radošajā sētā.

Seko līdz informācijai sociālajos tīklos un mājas lapā www.tautasnams.lv, lai jau jūlijā mēs satiktos Talsos!