9.septembrī plkst. 13:00 “Mašīnball – kulšen un ballešan” kopā ar folkloras kopu “Talsi” un tautas muzikantiem “Tals’ trimiš’ ” Latvijas Lauksaimniecības muzejā

Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan” kopā ar Talsu tautas nama folkloras kopu “Talsi” un tautas muzikantiem “Tals’ trimiš”, vadītāja Lija Dunska.

2017.gada 9. septembrī no plkst.13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

 

Ražas svētku laiks tiks veltīts rakstnieces Rasmas Dziļlejas – Sinātes atmiņām no rakstu krājuma par kulšanu Talsu novadā 1925. – 1935. gadam. Tās būs Rasmas Dziļlejas – Sinātes simtgades atceres svinības Talsu pusē: “Ar tīksmi klausījušās ausis: Skan mūsu zemes maizes dziesma!” (K.Dziļleja).

 

Pasākuma laikā Latvijas Lauksaimniecības muzeja darbinieki demonstrēs senāku graudu kulšanu ar kuļmašīnu “Imanta, bet visas dienas garumā andelēsies amatnieki un mājražotāji, līdz visi kopā mielosimies ar kulšens zup.

 

Kā jau ražas svētkos par lustēm rūpēsies folkloras kopa “Talsi”, tautas muzikanti “Tals’ trimiš” un folkloras kolektīvi no pārnovadiem. Tikmēr pasākuma laikā būs iespēja skatīties arī filmu studijas “Animācijas Brigāde” 2003.gadā radīto animācijas filmu “Poēm pa kulšen”.

 

Latvijas Lauksaimniecības muzejā atgādina: “Kulšen i kulšen, mašinlaiks i svētk: strādšen, ēšen un dzeršen, izjuokšnes un mašīnball”.

 

Pasākumā ieeja ar muzeja ieejas biļetēm.