4.maijā Talsu ezera promenādē “Baltā galdauta svētki”

4.maijā Talsu ezera promenādē svinēsim Baltā galdauta svētkus

4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, Talsu ezera promenādē no 12.00 līdz 15.00 kopā svinēsim Baltā galdauta svētkus! To laikā vienkopus pie balti klāta svētku galda aicinām pulcēties kaimiņus, ģimenes, kolēģus un draugus, lai veidotu ciešāku piederību savai pilsētai, novadam un valstij, būtu kopā un radītu svētku izjūtu sevī un citos. 4. maija svinības Talsos atklāsim ar simbolisku notikumu – tēlnieka Ojāra Arvīda Feldberga veidotā vides mākslas objekta „Latvijas saule” kapsulas iemūrēšanu.

Latvijas valsts simtgades svinības personificētas, saistot tās ar dzimšanas dienas svinēšanas rituālu, tādēļ 4. maiju var dēvēt par Latvijas otro dzimšanas dienu. Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina svinēt Baltā galdauta svētkus, akcentējot kopā būšanu pie spodra, skaisti klāta galda, kas simbolizē savstarpēju uzmanību, rūpes, tīrību un saskaņu un dalīšanos pašu gādātā cienastā.

Ikviens tiek aicināts 4. maijā, no 12.00 līdz 15.00 Talsu ezera promenādē kopīgi svinēt Baltā galdauta svētkus Talsos.

12.0012.45 Kapsulas ar vēstījumu iemūrēšana vides objekta „Latvijas saule” pamatos, piedaloties Talsu novada domes priekšsēdētājam Edgaram Zelderim un idejas autoram, tēlniekam Ojāram Feldbergam.

12.45 – 15.00 Kopīga cienasta baudīšana; kokles spēlētājas Līksmas Sokolovas un interešu izglītības iestādes „Dziesmu skola” audzēkņu muzikālie priekšnesumi; sadziedāšanās; SIA „Betolli” radošās darbnīcas – rotājumu ar Latvijas simboliku izgatavošana; „Lielās koka spēles” bērniem.

Simbolisku cienastu svētkiem sarūpējusi Talsu novada pašvaldība un Talsu Komersantu klubs. Pasākuma apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi arī savu groziņu.