4.maijā plkst.18:00 Talsu Tautas namā III Talsu Starptautiskā bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkursa laureātu koncerts

No 3.-4. maijam Talsos notiks III Talsu Starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss. Kā ierasts, konkursu vērtēs starptautisks žūrijas komisijas sastāvs un tajā savu sniegumu demonstrēs dalībnieki no Latvijas un ārvalstīm. Konkurss noslēgsies ar izcilāko konkursantu sniegumu laureātu koncertā.
Talsu novada pašvaldība – Kultūras un sporta attīstības nodaļa un Talsu Mūzikas skola, sadarbībā ar PIKC NMV Rīgas Doma kora skolu 2015. gadā aizsāka tradīciju Talsos pulcēt starptautiskā mēroga akadēmiskās dziedāšanas speciālistus un dalībniekus, lai gūtu zināšanas un pieredzi, un konkursā noteiktu izcilāko sniegumu akadēmiskajā dziedāšanā.
Šogad konkurss Talsos notiks trešo reizi un tajā dalību pieteikuši 76 dalībnieki, kuru sniegumu vērtēs starptautisks žūrijas komisijas sastāvs: Rita Novikaite (Lietuva), Olga Kosareva (Baltkrievija), Antra Jankava un Rihards Millers (Latvija).
Īpašu pārsteigumu konkursa dalībniekiem sarūpējusi talsiniece, Latvijas Nacionālās operas un baleta soprāns Dana Bramane, kura konkursa noslēgumā kādam dalībniekam dāvās īpašu balvu – bezmaksas meistarklasi un iespēju veidot kopīgu koncertprogrammu, kuru skatītājiem būs iespējams baudīt 2019. gada Laidzes Mazajos operas svētkos.

Konkursa ietvaros notiekošos pasākumus bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Konkurss tapis pateicoties Talsu novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.