3.septembri Vakara pastaiga Talsu vecpilsētā

3.septembrī “7 dienas 9 pakalnos” aicina īpašā un pat nedaudz “maģiskā” piektdienas vakara pastaigā Talsu vecpilsētā.

Kā laba ceļa maize pastaigai, Radošajā sētā plkst.19:00 skaistākās Raimonda Paula dziesmas izdziedās Rūta Dūduma un Jānis Ķirsis koncertā “Mūsu maestro Raimonds Pauls” (*). Koncerts ir muzikāls stāsts ar dvēseles piepildītām dziesmām, veltīts maestro 85.gadu jubilejai, daiļradei un radošajai darbībai.

Izskanot koncertam un iestājoties tumsai, līdz pat mirklim, kad pulkstenis vēstīs jaunas dienas sākumu, dosimies pastaigā pa Talsu vecpilsētas ielām un Talsu ezera promenādi, lai redzētu, baudītu un ļautos svētku noskaņai naksnīgajos Talsos.

Ezera ielas liepās ziedēs Talsu fotokluba izstāde un koki Baznīckalnā gaismosies svētku krāsās. Talsi laiku laikos mirdzēs foto projekcijās, bet Talsu Pilskalnā pie Talsu ezera promenādes “iezīmēsies” vieta, kur tikties. “Ieelpo nakti” Talsu ezerā, ļaujies sapņiem Fabrikas ielā, iedvesmojies no Talsu mākslinieku gleznām un saules, kas veltīta Talsu 790.gadadienai, ceļā sastopot pārsteigumu tēlus un muzikālās, ceļojošās klavieres.

Radošā sēta pārtaps par vietu, kur satikt savu meistaru. Tautas muzikanti “Tals’trimiš” un folkloras kopa “Talsi” skandinās latvisko danču mūziku un dziesmas tāmnieku dialektā, radot atmosfēru, kurā baudīt meistaru izstādes un darba procesu, klātesot pašiem meistariem. Būs apskatāmi Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzīpars” darinājumi, “Talsu Fotokluba” analogās fotogrāfijas un radīšanas process, “Ceturtdienas mākslas mīļu kopas” gleznas, Audēju kopas “Talse” skatlogos varēs ieskatīties audēju dzīvē un Talsu Tautas nama 1. stāvā apskatīt austos brunčus, savukārt, Radošajā darbnīcā “Patrepe” darbu izstāde piedāvās ieskatīties, cik interesanti un dažādi mūsdienās iespējams izmantot nemateriālā kultūras mantojuma prasmes.

 

Pastaigas apmeklētājus lūdzam ievērot distanci un valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības nosacījumus, aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt aktivitātes, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

(*)Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējā pusgada laikā. Uz pasākumu vakcinētiem/Covid-19 pārslimojušiem skatītājiem (vecākiem vai pavadošai personai) līdzi drīkst nākt bērni, kuri nav vakcinēti/pārslimojuši, bet veikuši testu (no 12 gadu vecuma) vai nav veikuši testu (līdz 12 gadu vecumam), kopā ieņemot vietas atsevišķā sektorā, kas paredzēts testētai publikai. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un derīgs sertifikāts.