Talsu Tautas nama 1., 2. stāva foajē Aigara Hibnera izstāde “Spēle”

Izstādē “Spēle” redzami Liepājas teātra aktieri, kas pirms vai pēc izrādes un pat izrādes laikā ļāvušies spēlei ar fotogrāfu, izceļot tēlu ārpus dekorācijām un izrādes vides vienu pašu kameras priekšā, – ļoti īsā laika sprīdī noķert pareizo mirkli, tēla vīziju, noskaņu un tīro emociju vienā kadrā. Izstādē skatāmi tēli no tādām izrādēm kā “Precības”, “Ģērbējs”, “Ķiršu dārzs”, “Mizantrops”, “Ragana”, u.c.
Izstādē skatāmas melnbaltās fotogrāfijas no 1983. gada Teātra dienām, kur Liepājas teātra aktieri izgājuši no ierastās vides, lai tiktos ar skatītājiem, veidojot kvalitatīvi citu spēli, iekļaujoties jaunā vidē. Tā bija autora pirmā fotogrāfiskā iepazīšanās ar Liepājas teātri. Šos nu jau vēsturiski iemūžinātos mirkļus fotogrāfs izceļ citā foto sērijā. Tāpat Aigars Hibneris mūsdienu teātra apmeklētājus aicina iepazīt tuvāk aktieru personības ārpus teātra.
Aigars Hibneris dzimis 1967. gadā Liepājā. 1985. gadā pabeidzis Liepājas 5. vidusskolu (tagad Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola), studējis Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē, savukārt 2004. gadā bakalaura grādu Tiesību zinātnēs ieguvis absolvējot Biznesa augstskolu Turību. No 2014. gada Aigars Hibneris bija lektors Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžā.
14 gadu vecumā, Aigars Hibneris saprata, ka vēlas kļūt par fotogrāfu un strādāt preses un dokumentālās fotogrāfijas jomā. Pateicoties neatlaidīgam darbam un zināmā mērā apstākļu sakritībai 1998. – 1991. gadam pirmā šāda iespēja arī radās strādājot Liepājas rajona laikrakstā “Ļeņina Ceļš” (“Kursas Laiks”). Aigara Hibnera darbi ir publicēti daudzos preses izdevumos Latvijā un ārvalstīs. No 2007. līdz 2017. gadam Aigars Hibneris kā fotogrāfs pastāvīgi sadarbojas ar izdevniecību “Rīgas Viļņi”. Aigars Hibneris ar saviem darbiem ir piedalījies vairākās izstādēs un veidojis personālizstādes. 2012 gadā izdota grāmata “Liepājas teātris. Aiz priekškara”.
Izstādes kuratore: Maira Dudareva
Izstādes atklāšanas laikā un arī apmeklējot izstādi aicinām apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un palikt mājās, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Kā arī apmeklētājiem būt sociāli atbildīgiem un ievērot divu metru distanci vienam no otra!