25.septembrī plkst.19:00 Talsu Tautas namā koncerts “Andrejs Osokins Ludvigam Van Bēthovenam”

 

Kā koku zeltainās lapas vēsta par rudeni, tā 25.septembrī plkst. 19:00 Talsu Tautas namā izcilais Latviešu pianists Andrejs Osokins būs par vēstnesi sava iemīļotā komponista mūzikai.

Talsiem ir īpaša saistība ar komponistu Ludvigu van Bēthovenu un tāpēc komponista 250.jubilejas gadā Talsu Tautas namā izskanēs brīnišķīgs klavierkoncerts “Andrejs Osokins Ludvigam Van Bēthovenam”

  “Šogad manā koncertu grafikā ir ļoti burvīgas dažādas programmas, katra ar savu noskaņu un enerģiju. Taču Bēthovena mūzikai veltītos koncertus es gaidu ar īpašu satraukumu un saviļņojumu. Kopā ar klausītājiem vērosim Bēthovena monumentālās personības ietekmi uz visu turpmāko Eiropas mūzikas attīstību. Šis gads ir veltīts Bēthovena dižajam garam un, kas zina, varbūt viņš patiešām tur būs kopā ar mums,” saka Andrejs Osokins.

Šī programma ir Andrejs Osokins veltījis savam iedvesmotājam, dvēseliski un mākslinieciski vistuvākajam komponistam un pianistam Ludvigam van Bēthovenam. Koncerta programmas koncepcijas kodols ir fantāzija, kā visbrīvākā, visstihiskākā un improvizatoriskākā mūzikas forma.

Vietu skaits ierobežots. Biļetes nopērkamas Talsu Tautas nama kasē. Biļetes cena 12 EUR. Skolēniem, pensionāriem, invalīdiem uzrādot apliecības 8 EUR.

Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko pianist konkursu laureāts, kurš regulāri uzstājas prestižākajās koncertzālēs – Berlīnes filharmonijā, Frankfurtes Alte Oper, Milānas La Verdi zālē, Vigmora zālē Londonā, La Monnaie koncertzālē Briselē, Opera Comique zālē Parīzē un citur. Eiropā pieprasītais latviešu pianists koncertējis kopā ar neskaitāmiem pasaulē plaši pazīstamiem orķestriem, sadarbojoties ar mūsdienu izcilākajiem diriģentiem. Londonas «The Independent» laikraksta kritiķu vērtējumā Osokinam piemīt «hipnotizējoša personības pievilcība, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta».
Būdams izcils Bēthovena mūzikas interprets, Andrejs Osokins šogad ir Cēsu koncertzāles rezidences mākslinieks. Šīs rezidentūras ietvaros notiks vairāki Andreja Osokina un “Trīs Osokini” koncerti, tai skaitā veltīti Bēthovena 250 gadu jubilejai, kuru šogad atzīmē visā pasaulē.

❗️Pasākuma laikā aicinām apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Kā arī apmeklētājiem būt sociāli atbildīgiem un ievērot divu metru distanci vienam no otra!