23.augustā plkst. 11.00 pie vides mākslas objekta „Latvijas saule” notiks staļinisma un nacisma upuru piemiņas brīdis

23.augustā plkst. 11.00 pie vides mākslas objekta „Latvijas saule” notiks staļinisma un nacisma upuru piemiņas brīdis.

Piemiņas brīža pasākumā klātesošos uzrunās Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone, Talsu luterāņu draudzes mācītājs Andis Ķīvičs, Latvijas politiski represēto apvienības Talsu nodaļas vadītājs Vilis Ieviņš, biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Talsu nodaļas pārstāvis. Ar muzikālu pavadījumu piemiņas brīdi papildinās Baiba Veismane – Rezonga.

1939.gada 23. augustā Maskavā tika noslēgts Neuzbrukšanas līgums starp Vāciju un PSRS, plašāk pazīstams kā Molotova Ribentropa pakts. Divi totalitārie režīmi – nacistiskā Vācija un boļševistiskā PSRS – vienojās atbalstīt viens otra agresijas plānus Austrumeiropā. Tas bija izšķirošais solis pretī Otrajam pasaules karam.

Šādas piemiņas dienas mērķis ir paturēt atmiņā masu deportāciju un iznīcināšanas upurus, lai tādējādi nepieļautu staļinisma un nacisma noziegumu atkārtošanās iespējamību, vienlaikus nostiprinot demokrātiju, mieru un stabilitāti.

Apmeklējot piemiņas brīdi, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns, neatkarīgi no vecuma) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un derīgs sertifikāts.

Pasākums tradicionālajā vietā pie pieminekļa “Koklētājs” nenotiks teritorijas labiekārtošanas dēļ.