Audīsim svētku deķi Dižmāras gadatirgū!

Audīsim svētku deķi Dižmāras gadatirgū!

12.augustā Talsos, Pilsētas laukumā, norisināsies tradicionālais Dižmāras gadatirgus, kas solās būt gana raibs kā austs deķis.

Talsu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem jau no rīta plkst. 9.00 būs iespējams Dižmāras gadatirgū iegādāties dažnedažādas lietas un labumus, kas priecē vēderu, sirdi un dvēseli.

Lai tirgošanās un iepirkšanās būtu lustīgāka, Pilsētas laukumā darbosies skatuve, kurā tiks austa skanīga koncertprogramma, to plkst. 10.00 atklās šarmantais un atraktīvais Liepājas teātra dziedošais aktieris Edgars Pujāts. Koncerta deķi tālāk audīs izdaudzinātā Liepājas folkloras kopa „Atštaukas”, kā arī skatītājus priecēs vietējie amatiermākslas kolektīvi: folkloras kopa “Talsi” un tautas muzikantu ansamblis “Tals’ Trimiš”, senioru deju kolektīvs „Draudzība”, vidējās paaudzes deju kolektīvi „Teika” un „Krepliņi” un modes deju studija „Elfas”. Uzstāsies muzikālā apvienība „Half past five” ar dziesmām latviešu valodā.

Lai Dižmāras gadatirgus deķis būtu košāks un krāsaināks, pie mums ciemosies Liepājas ceļojošais cirks „Beztemata”, kas izklaidēs lielus un mazus. Plkst. 11.00 tirgus apmeklētājus priecēs garkājis, no plkst. 12.00 būs iespēja sastapties ar zīlniecēm, un plkst. 13.00 tirgū iebrauks monociklists (vienriteņa līdzsvara braucamrīks). Plkst. 14.00 uz skatuves cirka izrāde “Alise Brīnumzemē” . Rāmākos toņos Dižmāras gadatirgus deķis veidosies Radošajā sētā, tur būs iespēja gan lieliem, gan maziem spēlēt „Kokmaizītes” zīmola galda spēles, kas izklaidē un reizē izglīto. Darbosies „Rimbuļi- bimbuļi” radošā darbnīca „Pagatavo pats savu sapņu ķērāju”, kā arī otrā stāva terasē iespēja satikt rūnu zīlnieku Agri Vanagu, kurš ieskatīsies jūsu nākotnē un dos kādu mājienu dzīves izprašanai un tālākai rīcībai.

Būs apskatāmi rūpīgi darinātie Stendes audēju deķi.

Talsu pilskalnā nebijis pasākums – virves vilkšanas sacensības „Pilskalna stiprinieki”. Savukārt Pilskalna pakājē, Talsu promenādē, notiks Amatieru spēkavīru čempionāta posms, kur ar spēkiem mērosies dažādi stiprinieki no malu malām.

Vakara noslēgums Talsu Sauleskalna estrādē plkst. 18.00 ar teātra izrādi “Žūpu Bērtulis”, kurā darbosies Nacionālā teātra humora meistari, dziedātāji un dejotāji.

Pasākuma laikā aicinām visus tirgus apmeklētājus pie skatuves veidot īstenu Dižmāras gadatirgus auduma deķi, kas, gatavam esot, pārtaps par krāsainu foto sienu.

Tiekamies Dižmāras gadatirgū!