19.jūnijā no plkst. 10.00 Talsos “Līgo, mani Talsi, līgo”

 

“Līgo, mani Talsi, līgo”

Līgošana ir dzīvības, veselības un spēka atjaunošanas rituāls. Aplīgošanas nozīme ir maģiska aizsardzība un kopēja dzīves ritma iekustināšana labvēlīgā virzienā, tāpēc 19.jūnijā Talsi līgos un virmos saulgriežu gaidās!

  • No plkst. 10:00 Talsu Tautas nama Ķēniņmeitas dosies muzikāli jautrā braucienā, lai aplīgotu Talsus, iedzīvotājus un viesus. Pa ceļam skatītājus un garāmgājējus priecēs svētku sveicieni un pārsteigumi no Talsu pilsētas iestādēm: Talsu Galvenās bibliotēkas, Talsu novada Sporta skolas, kinoteātra “Auseklis”, Talsu novada Bērnu un jauniešu centra, Talsu novada tūrisma un informācijas centra, Talsu novada muzeja, Latvijas Lauksaimniecības muzeja un Talsu Tautas nama tautu deju kolektīviem “Talsu Kurši” un “Delveri”, folkloras kopas “Talsi” “, pūtēju orķestra “Talsi” , sieviešu kora “Vaivas” “, jauktā kora “Uz augšu”, Kr. Valdemāra Talsu teātra . Īpašu noskaņu Radošajā sētā būs sarūpējusi audēju kopa “Talse”, TLMS “Dzīpars”, radošā darbnīca “Patrepe” un “Talsu Fotoklubs”. Brauciena tiešraide tiks nodrošināta https://www.facebook.com/TautasnamsTalsi .

 

  • No plkst.13:00 līdz plkst. 17.00 aicinām uz Talsu Pilsētas laukumu, kur notiks īpašs populāru mākslinieku pop-up tirgus “Multimāksla”. Daudzām radošajām personībām – dziedātājiem, mūziķiem, aktieriem ir aizraušanās, ar ko viņi nodarbojas paralēli savai pamatprofesijai: izgatavo visdažādākās lietas – glezno, ada, izšuj, rada mākslas darbus, pavārmākslas šedevrus u.c. Un nu ir pienācis brīdis, kad viņi publiski dalīsies ar saviem darinājumiem Talsos. Pilsētas laukumā viesosies Olga Rajecka, Sergejs Jēgers, Ieva Akuratere, Igo u.c.

 

  • Savukārt, no plkst. 23.00 dodies naksnīgā pastaigā uz Talsu ezera promenādi, lai izbaudītu īpašu vakara noskaņu uz Talsu ezera un sajustu Līgo svētku tuvošanos.

 

  • Pasākuma laikā aicinām apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Kā arī apmeklētājiem būt sociāli atbildīgiem un ievērot divu metru distanci vienam no otra!