18.septembrī plkst.19:00 Talsu Tautas namā Evija Martinsone un Agnese Egliņa koncertstāstā “Viens otram”

Iesākot rudens sezonu, 18.septembrī plkst.19:00 Talsu Tautas namā aicinām uz skaistā soprāna īpašnieces Evijas Martinsones un talantīgās taustiņu virtuozes Agneses Egliņas koncertstāstu “Viens otram”.
Šī programma ir caur mūziku, vēstulēm un laikabiedru atmiņām gleznots mīlasstāsts starp latviešu glezniecības klasiķi Jani Rozentālu un somu dziedātāju Elliju Forseli.
Pianiste Agnese Egliņa un dziedātāja Evija Martinsone vēstī par abu mākslinieku dzīvēm, viņu acīm tverto laikmetu… Arī Latvijas un Somijas vēsturi, zīmē cilvēku vaibstus un viņu pieredzēto no Ellijas – dziedātājas, mūzas, sievas, mātes, meitas – skatupunkta, caur viņai tuvajām, viņas dziedātajām dziesmām – somu un latviešu, arī Rietumeiropas izcilāko komponistu vokālo liriku…
Šajā vēsturiski izzinošajā kamermūzikas vakarā klausītāji aicināti tuvāk iepazīt šī koncerta galveno varoni Elliju Forseli un apjaust Jaņa Rozentāla sievas nozīmīgo lomu Latvijas kultūras dzīvē.
Lai precīzāk izgaismotu izcilā somu mecosoprāna personību, būtiska Ellijas portretējumā ir izvēlētā mūzika. Sākot ar dziedātājas saknēm un atskaņojot somu komponista Oskara Merikanto miniatūru līdz pat atbildei uz jautājumu: kā gan skan Žana Sibēliusa dziesma “Melnās rozes”, kuru dzirdot, Janim Rozentālam vairs nebija šaubu par mīlestību pret Elliju?
Evijas Martinsones un Agneses Egliņas daudzu gadu kopīgi slīpētajā saspēlē uzmirdz arī dziedātājai tuvo komponistu – baroka meistara Georga Frīdriha Hendeļa un Vīnes klasiķa Volfganga Amadeja Mocarta, arī vācu romantiķa Roberta Šūmaņa un norvēģu dziesminieka Edvarda Grīga mūzika. Tāpat klausītāji var iztēloties kā Ellijas balss tvēra latviešu klasiķu, tostarp Alfrēda Kalniņa un Emīla Dārziņa dziesmas ar dzeju, ko rakstījuši Rūdolfs Blaumanis un Jānis Jaunsudrabiņš – autori, kuriem kādā dzīves posmā bijusi saistība ar Jani Rozentālu.
 
Biļetes nopērkamas Talsu Tautas nama kasē. Biļešu cenas 7; 10 EUR.