13. septembrī plkst. 17:30 kinoteātrī “Auseklis” dzejas dienu pasākums “Melnās ogas”

Dienu pirms Talsos izskanēs XXI Kurzemes Dzejas dienas, Talsu novada literāti, Talsu Tautas nams un kinoteātris “Auseklis” aicina uz dzejisku 13. septembra piektdienas vakaru. Piedāvājam kinoteātrī “Auseklis” 17:30 noskatīties Ivara Tontegodes filmu “Knutifikācija” un pēc filmas 19:00 pievienoties Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novada literātiem Dzejas dienu pasākumā ar vienotu moto “Melnās ogas”.

“Knutifikācija” ir dokumentāla, ironiska un reizē piedzīvojumu filma par dzejnieku Knutu Skujenieku. Jauns padomju dzejnieks par biedinājumu citiem brīvdomīgajiem tiek notiesāts uz 7 gadiem Gulagā. Bet, pretēji čekas iecerei, viņš pēc atgriešanās no nometnes kļuvis vēl radošāks un neērtāks pastāvošajai iekārtai. Un tāds ir palicis līdz šai dienai. Filma savu pirmizrādi piedzīvojusi 2017.gadā un to veidojis jaunās paaudzes režisors Ivars Tontegode.

“Melnās ogas” – tas ir ne tikai Ojāra Vācieša dzejoļu krājuma nosaukums. Tās ir septembra un rudens balsis, tie ir burti, kas melni uz balta sastājas it kā parasti pierastos vārdos, bet spēj atstāt visspēcīgāko pēcgaršu. Tie esam mēs paši – dzejoļi, kur mēs katrs rakstam sevi visu savu mūžu. Vienuviet satiksies Talsi un Roja, Dundaga un Mērsrags, jau pieredzējis novada literāts ar jaunu Dzejas ceļa gājēju, dziesma satiksies ar dzeju, un dzejnieks ar savu lasītāju.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.