13.februārī plkst.19:00 Talsu Tautas namā kamermūzikas koncerts “Dienvidu saules promenāde”

Svinot Mīlestības mēnesi, aicinām uz romantisku kamermūzikas koncertu „Dienvidu saules promenāde”!

13.februārī plkst. 19.00 Talsu tautas namā notiks dienvidnieciskas mīlas enerģijas piepildīts koncerts “Dienvidu saules promenāde”. Pie atjaunotā koncertflīģeļa esot temperamentīgajai pianistei Agnesei Egliņai, Marlēnas Keines dzidrais soprāns duetā ar spilgto un artistisko tenoru Mihailu Čuļpajevu izdziedās Vidusjūras dienvidniecisko komponistu skaistākās mīlas dziesmas, ārijas un duetus.

Cilvēku savstarpējās attiecības vienmēr bijušas intriģējošas un noslēpumainas, par tām sarakstīti romāni un operas, dzejas rindas un dziesmas. Šajā koncertā izskanēs Sensānsa, Arditi, Navarro, Delība, Serano un vēl citu komponistu skaistākie darbi, ļaujot mīlas pilnām jūtām uzplaukt gan slavenajā Spānijā, gan saulainajā Francijā, gan valdzinošajā Itālijā.

Koncerts „Dienvidu saules promenāde” pirmo reizi izskanējis Latvijas Nacionālās Operas un Baleta Baletāžas zālē projekta “Opera Tuvplānā” ietvaros un mūzikas kritiķe Lauma Mellēna tam veltījusi šādus vārdus: „Koncertā Dienvidu saules promenāde varēja patiesi baudīt gaumīgu Vidusjūras muzikālās kultūras buķeti, skanot valšiem un tarantellām, kanconām, spāņu operetei – sarsuelai un pat Astora Pjacollas Libertango – šoreiz pārlikumā klavieru solo. Mihails Čuļpajevs un Marlēna Keine ir ļoti skatuvisks tandēms, turklāt viņiem izdevās populārāko hitu (piemēram, Agustīna Laras Granada) interpretācijā izvairīties no klišejiskuma un salkanības. Volānu un rožu bija tieši tik daudz, lai pabarotu publikas gaidas attiecībā uz dienvidniecisku raksturu, bet nekļūtu banāli.”

“Koncertu veidoju kopā ar saviem draugiem – pianisti Agnesi Egliņu un tenoru Mihailu Čuļpajevu. Mani iedvesmo tas, cik Agnese spēj būt daudzšķautņaina mūzikā, atklājot visneiedomājamākos un skaistākos krāsu toņus. Mihails izstaro dzīvesprieku un īstu saules enerģiju, kas atspoguļojas ne tikai viņā pašā, bet arī skaistajā tenora balsī. Esmu gandarīta, ka man ir tādi draugi, ar kuriem kopā varēsim iepriecināt mūsu skatītājus un piepildīt viņu sirdis un garu ar mūziku, kura nāk no dienvidu burvības.” stāsta koncerta idejas autore un viena no dalībniecēm Marlēna Keine.

Biļetes nopērkamas Talsu tautas namā.

Biļešu cena –10 EUR. Skolēniem, studentiem un pensionāriem uzrādot apliecības – 8 EUR.