12.oktobrī plkst.19:00 koncerts “Reiz satikās Mažors ar Minoru… “Mūzikas skolas kamerzālē. Ieeja no Talsu tautas nama.

Muzikālo sajūtu stāsts “Reiz satikās Mažors ar Minoru…”

Šis tiešām ir nebijis notikums Latvijas mūzikas dzīvē.  Muzikālo sajūtu stāstā

“Reiz satikās Mažors ar Minoru…” pianiste Agnese Egliņa muzicē kopā ar Integratīvā  mākslas festivāla Nāc līdzās! neredzīgajiem laureātiem – saksofonisti Līvu Paulu  Paleju, flautisti Maiju Fogeli un akordeonistu Mihailu Oļehovu. Viņi visi ir lieliski sava instrumenta spēles izpildītāji.

Koncerts Talsos 12.oktobrī 19.00 Mūzikas skolas kamerzālē.

            Lielās Mūzikas balvas laureāte, pianiste Agnese Egliņa ir dzimusi mūziķu ģimenē Liepājā un savas muzikālās gaitas sākusi E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā pie klavieru skolotājas Anitas Poļanskas, tādēļ stāsta pirmizrāde notika Liepājas koncertzāles Lielais dzintars kamerzālē.

Maija šogad uzsākusi mācības Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Tas ir unikāls fakts mūzikas apmācībā Latvijas augstskolā, jo pirmo reizi instrumentspēli mācās studente, kura ir praktiski neredzīga un visus skaņdarbus mācās pēc dzirdes.   Līva turpina (pēc veiksmīgi absolvētas klavieru klases) mācīties saksofona spēli Juglas mūzikas skolā pie skolotājas Ievas Slokas, bet Mihails Oļehovs mācās Pāvula Jurjāna mūzikas skolā akordeona spēli pie skolotājas Nadeždas Pisarevas. Šajā koncertā viņi spēlēs skaņdarbus gan solo izpildījumā, gan duetā ar pianisti Agnesi Egliņu. Visi jaunie, neredzīgie  solisti  apveltīti ar absolūtajām muzikālajām dzirdēm, un varbūt tāpēc pasauli dzird un sajūt nedaudz savādāk.

Koncertā Talsos kopā ar Nāc līdzās! laureātiem uzstāsies arī Talsu mūzikas skolas pūšamo un sitaminstrumentu nodaļas audzēkņi.

“Koncerts būs savdabīgs arī tāpēc, ka daļu stāsta par Minora un Mažora piedzīvojumiem Mūzikas karalistē sacerējušas pašas meitenes – Maija Fogele un Līva Paleja.  Radošā sadarbībā ar lielisko pianisti Agnesi Egliņu stāsts tika papildināts un tajā ir daudz negaidītu pavērsienu…. Bet, lai pilnībā izbaudītu muzikālo stāstu un piedzīvojumus tajā, jānāk to klausīties klātienē”, saka Sarma Freiberga, šī koncerta idejas autore un producente.

Muzikālo sajūtu stāstu Reiz satikās Mažors ar Minoru stāstīs:

pianiste Agnese Egliņa un viņas neredzīgie draugi:  Maija Fogele (flauta), Līva Paula Paleja (saksofons), Mihails Oļehovs (akordeons), Devarši Kārkliņš (kontrabass).  Bet mazliet draiskākas nokrāsas stāstam piešķirs Talsu mūzikas skolas audzēkņi. Mažora un Minora lomās iejutīsies  Diana Ponaskova un  LKA aktiemākslas students Māris Skrodis.

Programmā skaņdarbi, ko radījuši Dž. Geršvins, L.Kalls, J.Mediņš, J.Peškovs, A.Pjaccolla, G.Telemans u.c.

 

Pateicoties Talsu novada pašvaldības atbalstam, ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt pie Talsu tautas nama dežuranta. Vēršam uzmanību, ka ielūgumu skaits ierobežots, tādēļ noteikti koncertu varēs baudīt tie, kuri pasteigsies pirmie saņemt ielūgumus.