11. augustā plkst. 19:00 ģitārists Mārcis Auziņš ar koncertprogrammu “Viens” Radošajā sētā

Virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš 11.augustā plkst. 19:00 Talsu tautas nama Radošajā sētā ar otro koncerttūres “Viens” sēriju, kurai dots tāds pats nosaukums kā ģitārista pirmajam solo albumam.

 

“Pēc pirmajiem solo koncertiem pavasarī sapratu, ka manā dzīvē ir ienākusi pavisam jauna un nebijusi emociju gamma, kura raksturīga tieši solo muzicēšanai. Šis process ir kā mešanās nezināmajā – katru reizi citādāks un mainīgs – šķiet, ka šādos koncertos mūziķis ar klausītāju atrodās vistuvāk – jo īpaši tamdēļ  esmu priecīgs par katru, kas atradis laiku kopā būt šādā veidā. Uz tikšanos koncertos,” aicina Mārcis Auziņš.

 

Līdzās albumā “Viens” iekļautajām Raimonda Paula dziesmu aranžijām, koncerta programmā skan arī džeza improvizācijas un citu autoru dziesmu aranžijas ģitārai, piemēram, leģendārā bundzinieka Viļņa Krieviņa 1984.gadā uzrakstītā “Meitenei kafejnīcā”, kas koncertos uz klausītājiem iedarbojas ar īpašu maģiju. Koncerta programmā iekļautas arī Mārča Auziņa kompozīcijas, viena no pirmās koncertu sērijas klausītāju iecienītākajām ir “kosmisku” sajūtu pilnā “Solaris”, kuru Mārcis sacerējis iedvesmojoties no režisora Andreja Tarkovska 1972. gadā uzņemtās “kosmiski” – psiholoģiskās drāmas ar tādu pašu nosaukumu.

 

Solaris

 

“Filmas un muzikālās idejas pamatā ir balansēšana starp realitāti un izdomas radītu pasauli, kurā mīt vēlamais un neizdzīvotais, man tā ir saistoša un tuva tēma tamdēļ arī “Solaris” ir viena no mīļākajām filmām un tās radītās emocijas esmu pārvērtis notīs. Koncerttūrē “Viens” es izpildīju arī savus orģinālskaņdarbus, arī “Solaris” un tas ātri kļuva par vienu no tūres lielākajiem pārsteigumiem, daudzi rakstīja un prasīja  vai šis skaņdarbs ir ierakstīts un kur to var noklausīties ārpus koncertiem, es kā salīdzīnoši jauns autors biju pārsteigts par tik lielu atsaucību, jo šis skaņdarbs rakstījās ārkārtīgi viegli un dabiski un nekad nedomāju, ka tieši šis pievērsīs tik lielu uzmanību, bet par to liels prieks,” saka Mārcis Auziņš.

 

Pēc koncerta baudīsim piektdienas vakara noskaņu! Mūzika, jauka atmosfēra, gards punšs (bezalkaholiskais), lai satiktos, parunātos, priecātos un nākošajā rītā satiktos Dižmāras gadatirgū!

 

Biļetes cena: iepriekšpārdošanā 5 EUR, pasākuma dienā 7 EUR

Biļetes nopērkamas Talsu tautas nama kasē