Radošajā sētā 1. un 2. stāvā brīv_bildētājas Antas Rugātes foto izstāde “Strande”

Vārds STRANDE (jūras mala, krasts, liedags, līcis, bukte, liediņš, lunka, valks, krante, jūras atvija, piemare, pakraste, akmeņaina strande, kāpaina strande, strandes akmeņainie sēkļi…) latviešu pie_jūras novadu valodā, iespējams, nācis no lejasvāciem un sastopams no Salacgrīvas līdz Rucavai un vēl uz leju gar krastu citās zemēs.

Par ceļvedi STRANDĒ Anta Rugāte izmantojusi Filoloģijas zinātņu doktores Benitas Laumanes pētījumu „Jūra latviešu valodā un folklorā” – paraksti zem fotofrāfijām nav izdomāti, bet ņemti no pie_jūras latviešu dzīves rita. Nemainīgi mainīgā dzīvās jūras dvēsele STRANDĒ elpo, dvašo, vēsmo, dzied, runā, spēlē, elso, sten, auko, gaudo un arī klusē brīv_bildētājas Antas fotomirkļos, kas viens aiz otra te ir ne tikai iz_skatāmi, iz_lasāmi, bet arī sa_minami un pa_rakstāmi…

Anta Rugāte izstādi velta Broņislavai Martuževai, kas pirms vairāk kā 90 gadiem „Likteņa lemtajā zemē pie jūras atnāca”, bet, aiziedama, atstāja mums savus pantus: „Pietiks no saujas man tavas/Veldzes, gaismas un sāls.”

11. aprīlī plkst. 17:00 izstādes atklāšanā būs iespēja tikties ar izstādes autori, kā arī gūt ieskatu Antas Rugātes jaunajā grāmatā “Mūsu Gerda”.

 

“STRANDE”- Atbalsts Ukrainai

Iegādājoties kādu no STRANDES fotogrāfijām, kurām ir pievienoti numuriņi jūs ziedojat Ukrainas atbalstam.

Sarakstā, kas atrodas pie Talsu Tautas nama dežuranta, ierakstiet iepretī savas izvēlētās fotogrāfijas numuram:

savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru saziņai,

lai izstādes slēgšanas dienā 31. maijā izvēlēto

fotogrāfiju varētu saņemt Radošajā sētā.

 

Ziedojumu 10 vai vairāk EUR lūdzu ieskaitiet

Ziedot.lv SWEDBANK:

konta nr: LV95HABA0551006150241,

bankas kods: HABALV22

atslēgas vārds: “STRANDE” Ukrainai

 

Telefona numurs informācijai 29104966.

Pateicos par izvēli. Anta Rugāte