10. novembrī plkst. 16:00 Pārnovadu tautas muzikantu un “Tals’trimiš” 10 gadu jubilejas koncerts

Mūsu lieliskie tautas muzikanti “Tals’trimiš” kopā ar draugiem no visas Latvijas svinēs savu 10 gadu jubileju!

“Tals’trimiš” savu darbību uzsāka 2008. gadā, kad latviskās dzīvesziņas un latviešu tautas folkloras kopējai Lijai Dunskai bija iespēja iegādāties vecmeistara gatavotu cītaru, kas gatavota 20 gs. sākumā. Tā lēnām sāka nākt kopā zināmi ļaudis, kas kaut ko spēlēja: Liliāna – vijoli, Uldis – cītaru, Guntis – akordeonu un bungas, Astra piepalīdzēja ar balsi un dažādām perkusijām, kā arī pievienojās Einārs ar mandolīnu. Bija izveidojusies kopa, kas sākumā spēlēja latviskos dančus, lai kuplinātu folkloras pasākumus.

Nosaukums radās no E.Dinsberģa publicētajiem materiāliem. Dundagas pusē trimiš nozīmē tādu jezgu vai trīšanos vienam gar otru, jaunajai muzikantu apvienībai likās, ka tas tieši attiecas uz danču dancotājiem.

Šo 10 gadu laikā tautas muzikantiem “Tals’trimiš” ir bijusi iespēja pabūt ļoti daudz vietās Latvijā – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē, kur veidotas sadraudzības. Talsu tautas muzikanti ir viesojušies pasākumos Turcijā, Briselē, Moldovā, Vācijā, Lietuvā un Igaunijā.

Lija Dunska par savējiem saka: “Esmu ļoti pateicīga saviem kolektīva dalībniekiem, kas iesaistās un ņem dalību dažādos pasākumos “nekurnēdami”. Kopā darbojoties ar prieku, iespēja nesam prieku arī citiem.”

Priecāsimies Jūs satikt 10. novembrī – Mārtiņdienā – “Tals’trimiš” 10 gadu jubilejas koncertā!