ATCELTS!!! 10.augustā plkst. 19:00 Radošajā sētā ģitāristu dueta “Bague Duo”- Aivara Hermaņa un Ērika Upenieka koncerts

 

10.augustā plkst. 19.00 Talsu Tautas nama Radošajā sētā notiks akustisko ģitāristu dueta “Bague Duo” koncerts, kurā spēkus apvienojuši leģendārais Aivars Hermanis un muzikālajās aprindās jau ievērību guvušais Ēriks Upenieks.

Koncertā skanēs “Bague Duo” debijas albumā iekļautie, abu ģitāristu pašu sacerētie lakoniskie, bet vienlaikus fantāziju rosinošie skaņdarbi. Savā muzikālajā domāšanā radniecisko ģitāristu spēles stils balstīts flamenko un Latīņamerikas džeza tradīcijās. Likumsakarīgi, ka arī jaunradītās kompozīcijas šķiet spāniskas saules un baudpilnas dzīves uztveres uzlādētas. Koncertā tās mīsies ar  tādu pasaulē un Latvijā populāru autoru kā John Lennon, Chick Corea, Astor Piazzolla, Raimonda Paula, Jura Pavītola, Ulda Stabulnieka skaņdarbiem, kā arī kompozīcijām no Aivara Hermaņa iepriekšējiem solo albumiem “Mans laiks” un “Liepājas iela”. Muzikālās kompozīcijas papildinās stāstījums par “Bague Duo” un viņu debijas albumu, kā arī Aivara muzikālās karjeras veidošanu – laiku, kad Latvijā dzima un attīstījās populārā un rokmūzika, viņa laikabiedriem, kā arī pasaules mūzikas ietekm

Ģitārista, komponista, aranžētāja Aivara Hermaņa 40 gadus ilgā pieredze un radošie sasniegumi ir ķīla katra jaunradīta darba vērtībai. Kā profesionāls mūziķis – ģitārists spēlējis grupās “Suvenīrs”, “Tip-Top”, “Modo”, “Opus”, “Remix”, R. Paula ansamblī, Latvijas Valsts Televīzijas un Radio orķestrī, G.Rozenberga bigbendā, “Stabu ielas džess” orķestrī, Laimas Vaikules grupā.

2014.gadā pieredzējušais mūziķis spēkus apvienoja ar muzikālajās aprindās jau ievērību guvušo Ēriku Upenieku – ģitāristu, komponistu un aranžētāju, kurš sadarbojies ar dziedātājiem un mūziķiem: Normundu Rutuli, Anci Krauzi, Jāni Stībeli, Intaru Busuli, Igo, Raimondu Macatu, Kristapu Krievkalnu u.c.. 2017. gada nogalē duets pieņēma nosaukumu “Bague Duo” un izdeva debijas albumu ar Aivara Hermaņa un Ērika Upenieka oriģinālmūziku – 10 instrumentāliem skaņdarbiem pašradītos aranžējumos. 2018. gadā albums tika nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons”.

Dueta nosaukumu mūziķi ir atvasinājuši no katalāņu mūzikas instrumentu darbnīcas “H.Bague” vārda, jo gan Aivars, gan Ēriks spēlē darbnīcā izgatavotas akustiskās ģitāras.

Aicinām uz tikšanos mūzikā, sarunās un atklāsmēs. Smeldzes piepildītās un sirsnīgās melodijas sniegs baudījumu koncerta apmeklētājiem un dāvās harmoniju un enerģiju jaunam darba cēlienam.

Biļetes maksa – iepriekšpārdošanā 5 EUR, pasākuma dienā 7 EUR.

Biļetes iespējams iegādāties Talsu Tautas nama kasē.